Nejčastější dotazy

SVATBY

Jak dlouho fotíš?

Po několikaletém focení různých žánrů, mě svatby zaujaly natolik, že jsem se rozhodl zaměřit právě na ně. Moje první opravdová svatební sezóna začala v roce 2013. Od té doby jsem nafotil přes 300 svateb.

Fotíš sám nebo máš s sebou na svatbě asistenta?

Na svatbě se snažím být po celou dobu neviditelný a nenarušovat její průběh. Chci zachytit opravdové emoce, což je možné pouze tehdy, pokud splynu se svatebními hosty. Proto si s sebou neberu nikoho dalšího, kdo by na sebe mohl zbytečně upoutávat pozornost.

Jak a kdy si zarezervovat termín?

K závazné rezervaci je potřeba složit zálohu ve výši 3000Kč. Po zaslání Vašich fakturačních údajů (jméno, adresa, tel. číslo), Vám obratem zašlu zálohovou fakturu k rezervaci Vašeho termínu. Rezervace na novou sezónu přijímám již rok předem.

Kdy uhradíme zbytek peněz?

V den svatby po Vás žádné peníze chtít nebudu, protože se to prostě nehodí. Až budu mít fotky zpracované, odešlu Vám fakturu, po jejímž uhrazení se můžete pro fotky zastavit a nebo Vám je odešlu na Vámi uvedenou adresu.

Je možné se před svatbou setkat?

Velmi rád se s Vámi sejdu, vyslechnu si Vaše přání a představy o průběhu dne a sladím se s Vaším harmonogramem. V případě velkých vzdáleností je možné schůzku nahradit tel. rozhovorem nebo online (např. pomocí Teams, Zoom, Skype,..).

Jak probíhá portrétní focení novomanželů?

Často slýchám, že u kamaráda na svatbě byl fotograf, který jim neporadil kam nebo jak si stoupnout a nechal je v tom plavat. Podle toho pak fotky i vypadaly. To se Vám u mě nestane! Nebudu Vás nutit do nepřirozených póz, nebudeme tvořit ani kýčovité aranžované scény, ale moderním přirozeným stylem si focení užijete! Na samotné focení novomanželů je vhodné si vyčlenit 1 hod času. Déle Vás zdržovat nechci, aby vám mezitím hosté neusnuli 🙂

Kolik fotek dostaneme?

Každý svatební balíček má minimální počet fotografií, které ode mě dostanete. Horní limit však není omezen a tak se běžně stává, že předávám fotek více. Ke každé svatbě přistupuji jako ke své vlastní a tak fotky, které bych si přál ze svatby mít, Vám ponechám.

Na čem fotky dostaneme?

Fotografie předávám na originálním USB disku.

Je možné mít i nějaké černobílé fotky?

A co říkáte na obě varianty? Všechny fotky ode mě dostanete na USB disku v barevné i černobílé variantě.

Zůstaneš s námi i déle pokud si budeme přát?

Na každou svatbu si vyhrazuji celý den (i v případě nejkratšího 2hod balíčku), takže po skončení doby uvedené v balíčku, si můžete určit, jak dlouho chcete, abych ještě zůstal. Každá další půlhodina focení nad rámec balíčku je pak účtována částkou 600Kč.

Co když bude celý den pršet?

Opravdu málokdy se stane, že by pršelo celý den. A pokud by k tomu náhodou došlo, jistě si nějak poradíme a nalezneme místa, kde focení zrealizovat. Bez nafocených fotek prostě neodjedu!

Za jak dlouho fotky dostaneme?

Nerad bych úpravy odfláknul, věnujte mi tedy na zpracování 3 – 5 týdnů, abych fotografie mohl vyladit k dokonalosti.

Je možné rezervovat termín, když ještě nemáme vybraný balíček focení?

Ano. Svatební balíček spolu budeme ladit až na osobní schůzce.

Jsou možné úpravy svatebních balíčků?

Svatební balíčky jsou navrženy tak, abyste se měli čeho chytit. Rád Vám vytvořím balíček podle Vašich představ.

Kam všude jsi ochotný za námi dojet?

Jsem z Jičína, ale svatby fotím po celé ČR, takže kamkoliv 🙂

RODINNÉ FOCENÍ

Kdy se objednat?

Mimo svatební sezónu (listopad – duben) stačí cca měsíc předem. Během svatební sezóny (květen – říjen) nejlépe 2 měsíce dopředu.

Co s sebou na focení?

Doporučuji si vzít s sebou více kusů oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Zkuste se barevně, či stylově sladit (ženy např. šaty – muži košile, barevná propojenost celý snímek ještě umocní). Pokud se Vám nedaří z Vašeho šatníku vybrat, sáhněte po modrých džínech a bílých tričkách. Vyvarujte se oblečení s nápisy a barevnými potisky na tričkách (Nike, Adidas apod.)! Malým dětem vemte několik jejich oblíbených hraček (např. plyšáka, autíčko, hračky se zvuky). Focení  v ateliéru probíhá bez obuvi. Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflexní vrstvu k eliminace odlesků.

Kde budeme fotit?

Mám několik oblíbených lokalit, které na fotkách vypadají dobře. Pokud znáte nějaké pěkné místo, kde byste se rádi fotili, rád tam za Vámi zajedu.

TĚHOTENSKÉ FOCENÍ

Kdy je vhodné se fotit a co s sebou na focení?

Ideální doba pro focení je 30-36tt. Volte oblečení, ve kterém bříško vynikne (úplé šaty, svetry, tuniky, džíny, košile, bolerka apod). Je vhodné mít nějaký kus oblečení, v čem můžete ukázat bříško. Kdo by rád měl na fotce rekvizity, vemte si je s sebou (např. botičky, dudlík, fotku z ultrazvuku, plyšáka, …). Pro focení v exteriéru volte barevnější oblečení, které v přírodě vynikne.

Nezapomeňte s sebou hlavně dobrou náladu 🙂

Netrefil jsem se do Vaší otázky? Napište mi prosím.

Fotografie jsou chráněny autorským zákonem!