Info

Časté dotazy

Svatby

Svatby-nejčastější dotazy

Jak dlouho fotíš?

Po několikaletém focení různých žánrů, jsem se rozhodl věnovat svatbám, protože kdo by nechtěl být na první linii tohoto grandiózního showbiznisu? Od roku 2013 mám první sedadlo k nejlepším životním momentům a od té doby jsem nafotil přes 300 svateb.

Fotíš sám nebo máš s sebou na svatbě asistenta?

Na svatbě se snažím být po celou dobu neviditelný a nenarušovat její průběh. Chci zachytit opravdové emoce, což je možné pouze tehdy, pokud splynu se svatebními hosty. Proto si s sebou neberu nikoho dalšího, kdo by na sebe mohl zbytečně upoutávat pozornost.

Jak a kdy si zarezervovat termín?

K závazné rezervaci je potřeba složit rezervační poplatek ve výši 3000Kč. Po zaslání vašich fakturačních údajů (jméno, adresa, tel. číslo), vám obratem zašlu zálohovou fakturu k rezervaci termínu. Rezervace na novou sezónu přijímám již rok předem.

Kdy uhradíme zbytek peněz?

V den svatby po vás žádné peníze chtít nebudu, protože se to prostě nehodí. Až budu mít fotky zpracované, odešlu vám fakturu, po jejímž uhrazení se můžete pro fotky zastavit a nebo vám je odešlu na uvedenou adresu.

Je možné se před svatbou setkat?

Velmi rád se s vámi sejdu, vyslechnu si vaše přání a představy o průběhu dne a sladím se s harmonogramem. V případě velkých vzdáleností je možné schůzku nahradit tel. rozhovorem nebo online (např. pomocí Teams, Zoom, Skype,..).

Jak probíhá portrétní focení novomanželů?

Zažijete si jaké je to být hlavními herci jako ve filmu. Já budu režisér, který vás bude neustále povzbuzovat a díky mému tajnému receptu se budete s láskou v očích jeden na druhého usmívat, objímat se, radovat a společně vytvoříme nejlepší blockbuster lásky pod sluncem. Na samotné focení novomanželů je vhodné si vyčlenit 1 hod času. Déle Vás zdržovat nechci, aby vám mezitím hosté neusnuli.

Kolik fotek dostaneme?

Každý svatební balíček má minimální počet fotografií, které ode mě dostanete. Horní limit však není omezen a tak se běžně stává, že předávám fotek více. Ke každé svatbě přistupuji jako ke své vlastní a tak fotky, které bych si přál ze svatby mít, vám ponechám.

Je možné mít i nějaké černobílé fotky?

A co říkáte na obě varianty? Všechny fotky ode mě dostanete v barevné i černobílé variantě.

Zůstaneš s námi i déle pokud si budeme přát?

Na každou svatbu si vyhrazuji celý den (i v případě nejkratšího 2hod balíčku), takže po skončení doby uvedené v balíčku, si můžete určit, jak dlouho chcete, abych ještě zůstal. Každá další půlhodina focení nad rámec balíčku je pak účtována částkou 600Kč.

Co když bude celý den pršet?

Opravdu málokdy se stane, že by pršelo celý den. A pokud by k tomu náhodou došlo, jistě si nějak poradíme a nalezneme místa, kde focení zrealizovat. Bez nafocených fotek prostě neodjedu.

Je možné rezervovat termín, když ještě nemáme vybraný balíček focení?

Ano. Svatební balíčky můžeme ladit až na osobní schůzce.

Jsou možné úpravy svatebních balíčků?

Svatební balíčky jsou navrženy tak, abyste se měli čeho chytit. Rád vám vytvořím balíček podle vašich představ.

Kam všude jsi ochotný za námi dojet?

Jsem z Jičína, ale svatby fotím po celé ČR.

Rodinné focení

Rodinné - nejčastější dotazy

Kdy se objednat?

Mimo svatební sezónu (listopad – duben) stačí cca měsíc předem. Během svatební sezóny (květen – říjen) nejlépe 2 měsíce dopředu.

Co s sebou na focení?

Doporučuji si vzít s sebou více kusů oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Zkuste se barevně, či stylově sladit (ženy např. šaty – muži košile, barevná propojenost celý snímek ještě umocní). Pokud se Vám nedaří z vašeho šatníku vybrat, sáhněte po modrých džínech a bílých tričkách. Vyvarujte se oblečení s nápisy a barevnými potisky na tričkách (Nike, Adidas apod.)! Malým dětem vemte několik jejich oblíbených hraček (např. plyšáka, autíčko, hračky se zvuky). Focení  v ateliéru probíhá bez obuvi. Pokud nosíte brýle, měly by mít antireflexní vrstvu k eliminace odlesků.

Kde budeme fotit?

Mám několik oblíbených lokalit, které na fotkách vypadají dobře. Pokud znáte nějaké pěkné místo, kde byste se rádi fotili, rád tam za vámi zajedu.

Těhotenské focení

Těhotenské - nejčastější dotazy

Kdy je vhodné se fotit a co s sebou na focení?

Ideální doba pro focení je 30-36tt. Volte oblečení, ve kterém bříško vynikne (úplé šaty, svetry, tuniky, džíny, košile, bolerka apod). Je vhodné mít nějaký kus oblečení, v čem můžete ukázat bříško. Pro focení v exteriéru volte barevnější oblečení, které v přírodě vynikne.

Nezapomeňte s sebou hlavně dobrou náladu 🙂

Netrefil jsem se do Vaší otázky? Napište mi prosím.

Autorská práva

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa a nesmí být použity pro jakýkoli komerční účel, propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci.

Zásady zpracování osobních údajů